KozmetikaKozmetika a parfumyParfumy

Aj keď sa rutinná starostlivosť o pleť a zvyšnú pokožku môže zdať ako náročná údržba, v skutočnosti sú kroky pre ich zdravie nielen nevyhnutné, ale aj ľahko implementovateľné.
Ak sa bavíme o starostlivosti o tvár, musíme vziať do úvahy náš typ pleti –  suchá, mastná alebo zmiešaná. Hoci môže byť naša pleť suchšia alebo mastnejšia v závislosti od ročného obdobia, väčšinou by mala byť relatívne konzistentná.

Teraz sa nám naskytá otázka, aké typy produktov skutočne potrebujete, aby bola vaša pleť a pokožka tela zdravá a čistá?

  • Čistiaci prípravok (odličovače, micelárne vody, čistiace gély)

Slúži na umývanie tváre a je dôležité, aby ste používali produkt určený pre váš typ pleti, nie hocičo, čo máte práve po ruke. Prípravky sú ľahko dostupní tovar z drogérie. Zvyčajne si vezmeme ten najlacnejší alebo ten, ktorý vonia najlepšie, ale v skutočnosti sa treba lepšie pozrieť na štítok.

  • Peeling

Peeling pomáha zbaviť sa odumretej kože, zbaviť sa zarastených chĺpkov a pomáha udržiavať pokožku jemnú.

  • Toner

Tento produkt sa nanáša po umytí tváre a dokáže pleť vyhladiť, zjemniť a upokojiť.

  • Sérum

Prípravok, ktorý obsahuje zložky ako antioxidanty alebo retinol, ktoré podporujú zdravie pokožky mnohými spôsobmi – upokojenie začervenania a zlepšenie textúry či pevnosti.

  • Krémy (pleťové, telové a hydratačné, proti vráskam, na problematickú pleť, očné krémy)
  • Masky
  • Prístroje pre starostlivosť o pleť (čistiace a vákuové čističe, tvárové epilátory a masážne prístroje)

Naša pokožka je našou primárnou obranou proti vonkajším prvkom. Je to vzduchotesná a vodotesná bariéra, ktorá nás chráni pred miliónmi mikróbov v našom prostredí. Ak je teda naša pokožka poškodená, baktérie a choroboplodné zárodky nás môžu ľahko nakaziť a naša imunita bude ohrozená. Preto si čím skôr musíme osvojiť základnú rutinu, aby sme predišli ďalším komplikáciám.

Ako ďalšie pod: kozmetika a parfumy patrí:

Parfumy, dermokozmetika, pleťová kozmetika, telová kozmetika, vlasová kozmetika, dekoratívna kozmetika, epilácia a holenie, pre mužov, prírodná kozmetika, luxusná kozmetika, profi starostlivosť o vlasy a darčekové súpravy.

Aké vzdelávacie hračky sú dôležité pre vývoj dieťaťa?

Deti sú vždy zvedavé, radi objavujú a učia sa novým veciam. Neustále sa zaujímajú o svet okolo seba. Používanie vzdelávacích hračiek môže pomôcť deťom naučiť sa mnoho rôznych zručností, ktoré budú vo svojom živote potrebovať. Vzdelávacie hračky môžu tiež pomôcť rozvíjať zručnosti pri riešení problémov, konfliktov a podporuje ich kreativitu a predstavivosť. V tomto článku bude diskutovať o konkrétnych, veku primeraných,…

Výrobky pre potraviny. Prečo ich kúpiť?

Športová výživa Športová výživa sa vo svojich štúdiách zameriava na druh, ako aj množstvo tekutín a stravy športovca. Okrem toho sa zaoberá spotrebou živín, ako sú vitamíny, minerály, suplementy a organické látky, ktoré zahŕňajú sacharidy, bielkoviny a tuky. Zdravá výživa Zdravá strava počas celého života podporuje zdravé výsledky tehotenstva, podporuje normálny rast, vývoj a starnutie,…

Je používanie tradičných čistiacich prostriedkov správne?

Upratovanie je nevyhnutné pre udržanie nášho zdravia a celkovej prezentácie našich domovov, ale v dnešnom uponáhľanom svete, kde sa zdá, že všetko je dostupné na dosah ruky, je ľahké zistiť, že sa prikláňame k produktom, ktoré sľubujú rýchle a jednoduché čistenie bez toho, aby sme sa zastavili a zvážili, čo presne prinášame do našich domovov. Hovorím…

Neváhajte si zakúpiť chovateľské potreby

Chovateľské potreby sú nevyhnutnou potrebou, pre celkové zdravie a bezproblémový život vášho domáceho miláčika. Jedná sa o produkty, ktoré by nemali chýbať u žiadneho chovateľa zvierat. Potreby zahrnujú bežné veci, ako sú napríklad: krmivo, misky, pelechy, fontány, obojky a vodítka. Tieto vymenované exempláre sú len malým kúskom toho, čo vám môžeme ponúknuť. V skutočnosti si u nás prídu na svoje majitelia…